KURALLAR

 1. Arazi koşullarına uygun bisiklet gereklidir, dağ bisikleti ya da cyclecross bisikletleri uygundur. 

 2. İlan edildiği saatte toplu çıkış ile başlar.

 3. Sadece yaş gruplarına kürsü yapılır, genel kategori kürsüsü olmayacaktır.

 4. Göğüs numaraları hep önden görünür olacak şekilde takılır. Bisiklet etabı için, bisikletin önüne takılacak bir plaka verilecektir.

 5. Yarış günü işaretlenmiş parkur önceden ilan edilenden farklı olabilir. Parkur üzerinde kurulan sayıda hakem noktasından geçmek ve geçtiğini ispatlamak yarışmacının kendi sorumluluğudur.

 6. Parkuru tamamlayanlara ilgili parkur için bitirme madalyası verilir.

 7. Sağlık raporu veya lisans gerekli değildir, katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.

 8. GPSli kol saati kullanmak ve organizasyonun verdiği data ile koşmak serbesttir 

 9. Yarışma sırasında genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak yarışmacının kendi sorumluluğudur. Organizasyon tarafından men edilmiş bölge, geçit ve yöntemler kullanılması yasaklanmıştır. Bu kuralın ihlali durumda oluşacak hukuki sorunların muhatabı yarışmacıdır, organizasyon sorumlu tutulamaz.

 10. Yarışmayı çeşitli sebeplerle bırakanlar MUTLAKA organizasyona haber verir ve varışa gelir.

 11. Parkurda RFID çip sistemi kullanılacaktır. Yarışmada kullanılan RFID çipler yarış sonunda organizasyona geri teslim edilmelidir. Kit dağıtımında geçerli kimlik veya 50TL depozito ile çip dağıtımı yapılacaktır. Çip geri geldiğinde kimlik/depozito iade edilecektir. Çip ve neopren bant geri gelmez ise 50TL tazmin ücreti yarışmacı tarafından ödenecektir.

 12. Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.

 13. Yarışma sırasında burada yazmayan konularda Türkiye Triatlon Federasyonu kuralları uygulanır.

 14. Yarışmaya katılan herkes bu kural ve şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

 15. Takım yarışında, birinci takım üyesi Koşu parkurunu tamamladıktan sonra “Relay Zone” denen değişim alanının içerisinde yerini ikinci takım üyesine bırakır. Daha sonra Bisiklet parkurunu tamamlayan ikinci takım üyesi parkuru yeniden arkadaşına devretmek için yine "Relay Zone" içerisinde etabını sonlandırır.

 • Bayrak değişimi, değişim alanına gelen atletin ayak bileğinde bulunan  zamanlama çipini giden atlete  teslim etmesi ve giden atletin ayak bileğine takmasıyla tamamlanır.

 • Eğer temas değişim alanının dışında meydana gelirse, her iki atlet değişim alanına geri dönmeli ve değişimi düzgün bir şekilde yapmalıdır.

 • Eğer değişim değişim alanının içerisinde tamamlanmamış ise, takım diskalifiye olacaktır.

 • Bayrak değişiminden önce atletler, Teknik Görevlinin kendilerinin değişim alanına girmelerini söyleyene kadar bir değişim alanı öncesinde beklerler.

 

DİSKALİFİYE KURALLARI

 

 1. Yarışmalar çip zaman sistemi ile takip edilir. Çip çıkış, ara noktalar ve varışta yarışma zamanını ölçer. Çipini kaybeden diskalifiye olur.

 2. Organizasyon hakemleri ve görevli sağlık personeli tarafından yarışa devam etmesi sakıncalı bulunan kişilerin yarışı durdurulur. Bu karar kesindir ve itiraz edilemez

 3. Yarış ve çevre koruma kurallarına uymamak, görevli ve gönüllülerle tartışmak çeşitli zaman cezalarıyla (diskalifiye dahil) sonuçlanır.

 4. Göğüs numaraları ve çipler değiştirilemez, devredilemez.

 5. Bisiklet etabında kask takmak zorunludur, takmayan sporcular diskalifiye edilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

 1. Yarışmacıların taşıması gereken zorunlu malzeme yoktur. Yarış boyunca hava koşullarına uygun kıyafet ve ilan edilen su / ikmal istasyonları arasında beslenme ihtiyaçlarını karşılamak yarışmacının sorumluluğundadır.

 2. Yarış numaraları her zaman önden görünür şekilde takılmalıdır.

 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey Facebook Icon

Akat Mah, Cebeci Cad, No:29, Beşiktaş 34335, İstanbul  

yaris@maceraakademisi.com